Szkolne Centrum Karier: Poznajemy plany i marzenia zawodowe naszych uczniów


 



W Akademii Szkolnictwa AS Inowrocław rozpoczęło działalność Szkolne Centrum Kariery (SCK) – nowe miejsce, którego celem jest wspieranie uczniów w planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Zespół doradców SCK, w składzie Karolina Grzechowiak i Sebastian Szymański, już rozpoczął pierwsze działania.

Jednym z nich było przeprowadzenie dwóch anonimowych ankiet wśród uczniów szkoły branżowej. Ich celem jest poznanie planów, oczekiwań i potrzeb młodzieży w zakresie dalszej nauki oraz kariery zawodowej.

👉 Pierwsza ankieta„Plany zawodowe uczniów Szkoły Branżowej” – dotyczyła między innymi:

  • satysfakcji z wyboru kierunku kształcenia,

  • planów po ukończeniu szkoły (praca, nauka, własna działalność),

  • chęci rozwoju umiejętności i potrzeb szkoleniowych,

  • opinii o przygotowaniu szkoły do wejścia na rynek pracy.

👉 Druga ankieta„Edukacja po szkole branżowej” – koncentrowała się na pytaniach dotyczących kontynuacji nauki, motywacji uczniów, barier w dalszym kształceniu oraz preferowanych kierunków edukacyjnych.

Dzięki tym badaniom zespół Szkolnego Centrum Kariery pozna rzeczywiste potrzeby młodzieży i na tej podstawie opracuje plan działań doradczych i warsztatowych na kolejne miesiące.

W ofercie SCK znajdą się m.in.:
📌 indywidualne konsultacje doradcze,
📌 warsztaty z pisania CV i rozmowy kwalifikacyjnej,
📌 spotkania z pracodawcami,
📌 wycieczki zawodoznawcze,
📌 udział w ogólnopolskich inicjatywach, takich jak Tydzień Kariery czy Tydzień Przedsiębiorczości.

Wkrótce poznamy pełne wyniki ankiet oraz wnioski, które pozwolą jeszcze lepiej dopasować ofertę Szkolnego Centrum Kariery do oczekiwań uczniów.

📍 SCK mieści się w gabinecie nr 1.
📖 Już niebawem dostępna będzie broszura informacyjna z opisem działań i ofertą warsztatów.

fot. Oliwia Maturska














Brak komentarzy:

Prześlij komentarz